СЛЕДЕТЕ НЀ
autoinfo
Реклама

АКТУЕЛЕН МИГПовеќе од АКТУЕЛЕН МИГ

Електрични возила „Made in North Macedonia”

  Договорот е веќе потпишан – во ТИРЗ Тетово ќе се произведуваат електрични возила...

Ако „Безобзирно управувате со моторно возило“ ризикувате затворска казна

  На предлог на Министерството за правда се разгледуваат промени во Кривичниот законик според...

Alfa Romeo Tonale: Симбиоза на спортот и електрификацијата

  Tonele е технолошки најнепредната „алфа“ до сега. Автентичната хибридна технологија е ставена во...

Автомобилски моментум: Сите патишта водат кон Кина

  Во првата половина од годината во светот се продадени за 17% помалку автомобили,...

ВО СВЕТОТПовеќе од ВО СВЕТОТ

MG 4 EV: Електричен удар во срцето на компактната класа

  Европска концепција, најнова ЕV технологија и грижливо планиран настап, се основните значајки на...

Honda Civic Type R: Последното рејсинг типче [видео]

  Civic Type R како последен мохиканец останува да ги брани боите на семејните...

Renault Austral: Нов систем за управување со задните тркала

  Во новиот Renault Austral, покрај мноштвото нова технологија, французите ја вградуваат и 3-тата...

Volvo интензивно се подготвува за целосна електрификација

  Во новата фабрика која ќе се отвори во Словачка, Volvo ќе произведува исклучиво...

Повеќе новости

Повеќе